Ohjaajat

 


 

Nimi: Janette Parviainen (kuntoliikuntavastaava)

Koulutus: Liikuntaneuvoja (Pajulahden urheiluopisto), Pilatesohjaaja (Terveysverkko), Personal trainer (Trainerlab), Telinevoimistelu ohjaaja (Svoli)
Harrastukset ja lajitausta: Akrobatia, rytminen voimistelu ja crossfit

Ohjaa tunteja: Akrobatia tasot 1-3, pilates&stretching, seniorijumppa

 

Nimi: Iida Kurki

Koulutus: Sirkuspedagokiikka (Suomen Nuorisosirkusliitto ry)

Harrastukset ja lajitausta: sirkus, kuntosali ja lenkkeily

Ohjaa tunteja: Akrobatia tasot 1-3

Nimi: Tuija Salonen

Koulutus: Fysioterapeutti opiskelija, lasten liikunnanohjaaja (Eslu)

Harrastukset ja lajitausta: Kehonpainoharjoittelu, kuntosali, juoksu ja akrobatia

Ohjaa tunteja: Telinevoimistelu

Nimi: Pietari Panula

Koulutus: Yhteisöpedagogi opiskelija, lasten liikunnanohjaaja (Eslu)

Harrastukset ja lajitausta: Palloilulajit, skeittaus, lumilautailu, frisbeegolf, teatteri ja musiikki

Ohjaa tunteja: Akrobatia, parkour, poikien sähly, liikuntakoulu ja kuntopiiri

Nimi: Cecilia Hietanen

Koulutus: Dance fitness professionals, tanssillisen ryhmäliikunnan ohjaaja 2014 Etno fitness

Harrastukset ja lajitausta: Tanssi, mm. Jazztanssi, nykytanssi, dancehall sekä street lajit.

Ohjaa tunteja: Dance ja Street Dance

Nimi: Katri Heiskala

Koulutus: Filosofian maisteri, tanssi-liiketerapeutti ja TRE-ohjaaja

Harrastukset ja lajitausta: Tanssi, jooga, somaattiset liikemenetelmät, improvisaatio.

Ohjaa tunteja: Lastentanssi, luova tanssi ja TRE

Nimi: Noora Kuronen

Harrastukset ja lajitausta: Discotanssi Sm-tasolla. Sen ohella on tullut kokeiltua esim. akrobatiaa ja nykytanssia. 

Ohjaa tunteja: Discotanssi

Nimi: Mallu (Marju Laine)

Koulutus: RYT 500 kansainvälinen Joogaopettaja, Autenttinen joogaopettaja koulutus

Harrastukset ja lajitausta: jooga, tanssit (moderni, jazz, latino)

Ohjaa tunteja: Flow jooga ja lempeä jooga

 

Nimi: Pauliina Riekkinen

Koulutus: Liikunnan ammattitutkinto (lapset ja nuoret), Astanga Vinyasa (200/Its Yoga Helsinki), Rocket Yoga (100/Its Yoga Fuerteventura), Yin Jooga (60/Satu Tuomela)

Harrastukset ja lajitausta: Kamppailulajit ja jooga

Ohjaa tunteja: Dynaaminen jooga, Yin jooga

Nimi: Janita Uitto

Koulutus: FAF kansainvälinen ryhmäliikuntaohjaajan koulutus 2015, Trainer lab ryhmäliikuntaohjaajan koulutus 2018

Harrastukset ja lajitausta: Les Mills ryhmäliikunta, kuntosali, juoksu. Nuorempana myös telinevoimistelu.

Ohjaa tunteja: Kiinteytys ja RVP

Nimi: Pia Bärlund

Koulutus: Kätilö/sairaanhoitaja (AMK), Bailamama ohjaaja

Harrastukset ja lajitausta: Lapsena ja nuorena klassinen baletti ja jazz tanssi 16 vuoden ajan. Aikuisena olen harrastanut aktiivisesti flamencoa ja itämaista tanssia useita vuosia. Jumppaohjausten lisäksi harrastan edelleen itämaista tanssia.

Ohjaa tunteja: Dancemix

Nimi: Sanna Palas

Koulutus: Somatic Pilates opiskelija (valmistuu 03/2018)

Harrastukset ja lajitausta: Pilates, circuit tunnit, ratsastus ja avovesiuinti.

Ohjaa tunteja: Pilates, kehonhuolto ja SPS-kurssi

Nimi: Petteri Sironen

Harrastukset ja lajitausta: Jalkapallo, koripallo, salibandy, kuntosali ja juoksu

Ohjaa tunteja: Miesten peliryhmä