Ohjaajat

 


 

Nimi: Outi Aho

Koulutus: Liikunnanohjaaja AMK (Haaga-Helia), Personal trainer ja Kuntosaliohjaaja (FAF), Junioripesäpallovalmentajatutkinto (JPVT), Vekaravipellys (ESLU)

Harrastukset ja lajitausta: Pesäpallo ja muodostelmaluistelu

Ohjaa tunteja: Tyttöjen ja poikien pallokerhot, perheliikunta, taaperojumppa, akrobatiatunnit, liikunnan starttikurssi sekä kahvakuula.

 

Nimi: Janina Kuikanmäki

Koulutus: Discotanssin ohjaajakoulutus

Harrastukset ja lajitausta: Nykyään discotanssi SM-tasolla, aiemmin: voimistelu ja taitoluistelu

Ohjaa tunteja: Discotanssi

Nimi: Susanna Silvennoinen

Harrastukset ja lajitausta: Nykyään jalkapallo, aiemmin: telinevoimistelu 

Ohjaa tunteja: Telinevoimistelu ja akrobatia

Nimi: Essi Antervo

Harrastukset ja lajitausta: Joukkuevoimistelu, telinevoimistelu, uimahypyt, ratsastus ja crossfit

Ohjaa tunteja: Telinevoimistelut, akrobatia, parkour ja kuntopiiri

Nimi: Cecilia Hietanen

Koulutus: Dance fitness professionals, tanssillisen ryhmäliikunnan ohjaaja 2014 Etno fitness

Harrastukset ja lajitausta: Tanssi, mm. Jazztanssi, nykytanssi, dancehall sekä street lajit.

Ohjaa tunteja: Dance, Street Dance ja kuntotanssi

Nimi: Katri Heiskala

Koulutus: Filosofian maisteri, tanssi-liiketerapeutti

Harrastukset ja lajitausta: Tanssi, jooga, somaattiset liikemenetelmät, improvisaatio.

Ohjaa tunteja: Lasten tanssi ja luova tanssi

Nimi: Jonna Helenius

Koulutus: v.2000 aerobicohjaajan peruskurssi FAF ja 2004 aerobic jatko SVOLI Bodymax 2002 Zumba 2010 

Harrastukset ja lajitausta: Aerobic, tanssi, jalkapallo

Ohjaa tunteja: Zumba ja kiinteytys

Nimi: Mallu (Marju Laine)

Koulutus: RYT 500 kansainvälinen Joogaopettaja, Autenttinen joogaopettaja koulutus

Harrastukset ja lajitausta: jooga, tanssit (moderni, jazz, latino)

Ohjaa tunteja: Flow jooga ja lempeä jooga

 

Nimi: Jepa Pihlainen

Koulutus: RYT200 joogaohjaaja, Unnata ilmajoogaohjaaja, Mindful Restorative -joogaohjaaja, KM, FM

Harrastukset ja lajitausta: Jooga (yin, ilmajooga, restoratiivinen, hatha), pilates, hyötyliikunta, tanssi

Ohjaa tunteja: Lempeä jooga, yin jooga

Nimi: Janita Uitto

Koulutus: FAF kansainvälinen ryhmäliikuntaohjaajan koulutus 2015, Trainer lab ryhmäliikuntaohjaajan koulutus 2018

Harrastukset ja lajitausta: Les Mills ryhmäliikunta, kuntosali, juoksu. Nuorempana myös telinevoimistelu.

Ohjaa tunteja: Kiinteytys, kehonhuolto ja core+stretching

Nimi: Pia Bärlund

Koulutus: Kätilö/sairaanhoitaja (AMK), Bailamama ohjaaja

Harrastukset ja lajitausta: Lapsena ja nuorena klassinen baletti ja jazz tanssi 16 vuoden ajan. Aikuisena olen harrastanut aktiivisesti flamencoa ja itämaista tanssia useita vuosia. Jumppaohjausten lisäksi harrastan edelleen itämaista tanssia.

Ohjaa tunteja: Bailamama tunnit, 9Months ja 4Venus

Nimi: Sanna Palas

Koulutus: Somatic Pilates opiskelija (valmistuu 03/2018)

Harrastukset ja lajitausta: Pilates, circuit tunnit, ratsastus ja avovesiuinti.

Ohjaa tunteja: Pilates ja kehonhuolto

Nimi: Petteri Sironen

Harrastukset ja lajitausta: Jalkapallo, koripallo, salibandy, kuntosali ja juoksu

Ohjaa tunteja: Miesten peliryhmä