Miesten edustusjoukkue 3.div

Yhteistyökumppanit 2022

Miesten edustusjoukkue Facebookissa: https://www.facebook.com/PuiU1929/

Miesten edustusjoukkue Instagramissa: puiumiehet

PuiU 2022

Joukkuekuva 2022:

Valmentajat sekä huoltaja: Petteri Sironen, Istvan Tarlosi, Erno Varga

Ylärivi: Jesse Holmström, Teemu Honkaniemi (C), Maxim Poljakov, Kalle Lindström, Jesperi Kuula, Teemu Lamppu, Eetu Mäntylä, Valtteri Vierikko, Egor Kuteynikov, Eeli Sissonen.

Alarivi: Niko Forssander, Arttu Mäntylä, Sauli Pajari, Sami Rinta-Kahila, Tomi Honkaniemi (mv), Joonas Ruumensaari, Samy Talat, Markus Rosenblad, Joonas Stenlund.

Poissa: Atte Virtanen, Ilmari Tiainen, Janne Kainulainen, Mika Jaakkola, Samir Talat, Saher Talat, Nehari Sallahi, Paul Aboki, Emir Karakaya, Masoud Noori, Sanel Fetahovic, Ruben Pellicer, Ilyas Roble, Drilon Kllokoqi, Jasper Lappalainen (mv), Simon Chibueze, Aleksi Honkonen (mv), Rasmus Martin (mv), Toni Aaltonen (jojo)

Kauden 2022 pelit

Kolmonen 2022, Etelä, Lohko B
 

Otteluohjelma 2022
HelmikuuKloPaikkaOtteluVSTulosMaalit
Ke 09.0219:00Kartanon tekonurmiTreenipeliMPS/2020 - PuiU1-1 (1-0)Eetu Mäntylä.
Su 13.0212:30Matinkylän tekonurmiTreenipeliEsPa - PuiU2-0 (0-0) 
La 19.0217:00Töölön Pallokenttä 6Suomen Cup 0.kierrosHelsingin Ponnistus - PuiU2-3 (2-0)Jesperi Kuula, Samir Talat ja Ilmari Tiainen.
La 26.0213:30Mukkulan kuplahalliTreenipeliUnion Plaani - PuiU3-0 (0-0) 
MaaliskuuKloPaikkaOtteluVSTulosMaalit
Su 13.0319:00Töölön Pallokenttä 1Suomen Cup 1.kierrosFC Germania - PuiU0-2 (0-0)Teemu Lamppu x2
Ma 21.0320:15Myyrmäen jalkapallostadionTreenipeliPPS/Old Stars - PuiU1-8 (1-1)Joonas Ruumensaari x3, Teemu Lamppu x2, Jesperi Kuula, Ilmari Tiainen ja Ilyas Roble.
Su 27.0318:30FA Solutions ArenaTreenipeliGrIFK/U23 - PuiU1-0 (1-0) 
HuhtikuuKloPaikkaOtteluVSTulosMaalit
Pe 01.0420:00Töölön Pallokenttä 6Suomen Cup 2.kierrosPuiU - HIFK/22-3 (2-1)Teemu Lamppu ja Ilmari Tiainen.
La 09.0413:30Tapanilan tekonurmiMosa CupMPS/Atletico Malmi - PuiU2-0 (0-0) 
La 23.0413:30Töölön Pallokenttä 6Miesten KolmonenHIFK/2 - PuiU1-0 (0-0) 
Pe 29.0420:15Puotila TNMiesten KolmonenValtti - PuiU1-1 (0-1)Teemu Lamppu.
ToukokuuKloPaikkaOtteluVSTulosMaalit
Pe 06.0519:15Kontula TNMiesten KolmonenFC Kontu - PuiU0-2 (0-2)Joonas Ruumensaari ja Teemu Lamppu.
Pe 13.0519:15Tapuli TNMiesten KolmonenPuiU - FC POHU4-2 (2-0)Joonas Ruumensaari x2, Samy Talat ja Markus Rosenblad.
To 19.0520:40Mosan Wembley TNMiesten KolmonenMPS/2020 - PuiU3-0 (2-0) 
Pe 27.05, SIIRTYY PELATTAVAKSI KE 20.7.202219:00Puistola NMiesten KolmonenPuiU - Atlantis FC/Akatemia3-1 (2-0)Jesperi Kuula, Jesse Holmström ja Valtteri Vierikko.
KesäkuuKloPaikkaOtteluVSTulosMaalit
La 04.0614:00Töölön Pallokenttä 1Miesten KolmonenToukolan Teräs - PuiU7-3 (2-0)Nehari Sallahi x2 ja Niko Forssander.
Pe 10.0619:00Puistola NMiesten KolmonenPuiU - HerTo2-2 (1-1)Nehari Sallahi ja Teemu Lamppu.
To 16.0620:15Töölön Pallokenttä 1Miesten KolmonenTöölön Taisto - PuiU2-2 (1-1)Teemu Lamppu ja Teemu Honkaniemi.
HeinäkuuKloPaikkaOtteluVSTulosMaalit
Pe 01.0719:15Ala-Malmin NMiesten KolmonenPonnistajat - PuiU1-1 (0-0)Eetu Mäntylä.
To 07.0719:00Puistola NMiesten KolmonenPuiU - FC Viikingit/S.C.P3-2 (2-2)Sami Rinta-Kahila, Samir Talat ja Simon Chubueze.
Su 31.0718:30Puistola NMiesten KolmonenPuiU - HIFK/26-1 (2-1)Kalle Lindström, Valtteri Vierikko, Samir Talat, Joonas Ruumensaari x2 ja Teemu Honkaniemi.
ElokuuKloPaikkaOtteluVSTulosMaalit
Pe 05.0819:00Puistola NMiesten KolmonenPuiU - Valtti3-2 (2-2)Teemu Lamppu x2 ja Sami Rinta-Kahila.
Pe 12.0819:00Puistola NMiesten KolmonenPuiU - FC Kontu2-2 (1-0)Valtteri Vierikko ja Sami Rinta-Kahila.
La 20.0816:00Selekta Areena TN, LassilaMiesten KolmonenFC POHU - PuiU2-2 (1-0)Teemu Honkaniemi ja Teemu Lamppu.
Pe 26.0818:45Puistola NMiesten KolmonenPuiU - MPS/20201-1 (1-0)Nehari Sallahi.
SyyskuuKloPaikkaOtteluVSTulosMaalit
To 01.0918:30Pukinmäki NMiesten KolmonenAtlantis FC/Akatemia - PuiU4-0 (1-0) 
Pe 09.0918:00Puistola NMiesten KolmonenPuiU - Toukolan Teräs0-2 (0-1) 
Pe 16.0920:15Kartano 1 TNMiesten KolmonenHerTo - PuiU4-1 (2-1)Arttu Mäntylä.
La 24.0916:00Puistola NMiesten KolmonenPuiU - Töölön Taisto3-2 (2-0)Teemu Lamppu x2 ja Samy Talat.
LokakuuKloPaikkaOtteluVSTulosMaalit
Su 02.1016:00Puistola NMiesten KolmonenPuiU - Ponnistajat2-3 (1-3)Ali Tozalan ja Kalle Lindström.
Pe 07.1020:00Kartano 1 TNMiesten KolmonenFC Viikingit/S.C.P - PuiU1-7 (0-5)Teemu Lamppu x2, Kalle Lindström, Sami Rinta-Kahila x2, Ilyas Roble ja Teemu Honkaniemi.

 

Yhteydenotot


Päävalmentaja:



Valmentaja:



Joukkueenjohtaja:
Toni Aaltonen
050 367 6267


Manageri: 
Maxim Poljakov
mapo24 (a) hotmail.com

Jojo: 
Atte Virtanen
atte.virtanen(a)a2b.fi


Huoltaja: 
Petteri Sironen


Somevastaava sekä sisällöntuottaja:
Roosa
Sirkku

Facebook-sivun näyttäminen ei onnistunut. Tarkista markkinointievästeiden hyväksyminen ja selaimen yksityisyysasetukset.
Yhteistyökumppanit 2022