Jalkapallo

(Jalkapallokoulu on tarkoitettu 4-6 -vuotiaille ryhmätyötaitojen ja pallon peruskäsittelyn opetteluun hauskalla tavalla)
Ilmoittaudu joukkueeseen
(Joukkuetoiminta on tarkoitettu 6- vuotiaille ja sitä vanhemmille pojille ja tytöille)

 

TERVETULOA PUISTOLAN URHEILIJOIDEN JALKAPALLOJAOSTON SIVUILLE!

Ja tervetuloa mukaan PuiU:n jalkapalloperheeseen!

Täältä löydät tietoa aina pienimmistä futisryhmistä suurimpiin, meillä pelaavat niin pojat, tytöt, miehet kuin naisetkin. Harjoittelemme talvella omassa lämpimässä hallissa lähellä kotia, ja kesällä parhailla kentillä järkevän matkan päässä kotoa. 

Halli ja kentät

Jos olet kiinnostunut liittymään PuiU:n ikäluokkajoukkueeseen, ota yhteyttä suoraan joukkueen joukkueenjohtajaan tai valmentajaan, hän opastaa sinut treeneihin kokeilemaan. Kokeileminen ei maksa senttiäkään. Joukkueiden tiedot löytyvät omilta alasivuiltaan. Muista ilmoittautua yllä olevan vihreän painikkeen linkistä, muutoin jäät ilman infopakettia ja vakuutukset eivät ole voimassa. Ilman vakuutuksia ei pelikentälle ole asiaa. Meille turvallinen ja kehittävä harjoittelu on tärkeää.

HUOM: Joukkuetoimintaan liitytään ja siitä erotaan vain ja ainoastaan ilmoittamalla seuralle tämän sivun linkkien kautta.

Tervetuloa hyvään seuraan!

 

 

Jalkapallojaoston johtoryhmän toimihenkilöt 2020: 
(päivitetty 1/2020)

  • Valmennuspäällikkö Ruben De Julian, ruben@puistolanurheilijat.fi, puh. 0408478486
  • Puheenjohtaja: Konsta Kuokkanen, konsta.kuokkanen@kotiportti.fi, puh. 050 306 3701
  • Varapuheenjohtaja: Arzu Caydam-Lehtonen arzu.caydam-lehtonen@hotmail.com, puh. 0400607932
  • Pelipaikka, Taso-järjestelmä ja pelaajasiirrot: Timo Bengs, timo.bengs@gmail.com, puh. 044 389 7921
  • Talousvastaava: Pirkko Tauren pirkko.tauren@faba.fi, puh. 040 061 4074
  • Kentät, olosuhteet, tuki joukkueille: Antti Jokinen antti.jokinen@gmail.com puh. 050 506 5088

Ole rohkeasti yhteydessä!

Joukkueiden yhteyshenkilöt löydät aina joukkueen omilta sivuilta!

Katso tästä, mistä voit anoa tukea lapsen harrastuskustannuksiin:

 

https://www.is.fi/muutlajit/art-2000005968684.html